Ana – motion detector anthracite
including 2 year warranty
15,99€
incl. VAT plus Shipping costs
Delivery time: 1-2 days
Free Shipping
within Germany
Guaranteed
secure payment
- Motion sensor 90° rotatable
- Motion sensor 45°
- Sensing range up to 10 meters
- Ideal for outdoor use
- Twilight controller & light duration timer
- LED lights & energy saving lamps up to max switches. 400W u. bulbs up to 800W
Ana rotating and swiveling motion detector
This passive infrared motion detector is ideal for outdoor use. With its swiveling and rotating head, it can also be optimally aligned. The integrated twilight sensor can also be used to adjust the outside brightness at which the motion detector should be triggered. In addition, the duration of the motion detector switching can be individually adjusted.
Assembly instructions
The motion detector is connected directly to the 230V power supply. Fastening materials are included.
| Weight | 0,13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5×8.5×6 cm |
| Detection angle | 180 |
| Scope of delivery – general | 1x motion detector Ana anthracite including mounting material |
| Maximum connected load (W) | 400 |
| Installation height in meters | 1.8m - 2.5m |
| Range in meters | 10 |
| Sensor – motion detector | Infrared |
| Time setting (maximum) in minutes | 15 |
| Time setting (minimum) in seconds | 10 |
| Operating mode – general | Network operation |
| Color – general | Black |
| Protection class – general | IP44 |
| Twilight setting minimum (in lux) | 3 |
| Maximum twilight setting (in lux) | 2000 |
| Material – general |
We are through our customers terrific rated on Google.
(+2,100 ratings)
We are rated by our customers as average 4.9 stars on Amazon evaluated.
Similar products:













