Ana – motion detector white
including 2 year warranty
15,99€
incl. VAT plus Shipping costs
Delivery time: 1-2 days
Free Shipping
within Germany
Guaranteed
secure payment
IP protection class
- Motion sensor 90° rotatable
- Motion sensor 45°
- Detection range up to 12 meters
- Suitable for outdoor area
- Twilight controller & light duration timer
- LED lights & energy saving lamps up to max switches. 400W u. bulbs up to 800W
Ana rotating and swiveling motion detector
- The head of the motion detector can be rotated 60° and swiveled 45°.
- Detection range of 12 meters with a detection angle of 180°.
- Ideal for outdoor use with protection rating IP44.
| Weight | 0,13 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5×8.5×6 cm |
| Detection angle | 180 |
| Scope of delivery – general | 1x motion detector Ana white including mounting material |
| Maximum connected load (W) | 400 |
| Installation height in meters | 1.8m - 2.5m |
| Range in meters | 12 |
| Sensor – motion detector | Infrared |
| Time setting (maximum) in minutes | 15 |
| Time setting (minimum) in seconds | 10 |
| Operating mode – general | Network operation |
| Color – general | White |
| Protection class – general | IP44 |
| Twilight setting minimum (in lux) | 3 |
| Maximum twilight setting (in lux) | 2000 |
| Material – general |
We are through our customers terrific rated on Google.
(+2,100 ratings)
We are rated by our customers as average 4.9 stars on Amazon evaluated.
Similar products:













